כבר שנים אני מצטלמת באופן תקופתי צילומי תדמית. בדרך כלל שתיים שלוש תמונות לכבוד אתר חדש. ככה בקטנה.  
הסאשן האחרון שצלמתי היה שונה מקדמיו. לאחר שננזפתי על ידי איש השיווק הדיגיטלי שאמר שדי עם צילומים של מאגרי תמונות ואיך אני מדברת על מיתוג אישי ואני לא הולכת את זה (יעני WALK THE TALK) .
אחרי יותר מעשור שהייתי רגילה להיות בין הצללים, הבנתי שאני צריכה לצאת משם ולהיות אני.
חמושה בחולצות שחורות ולבנות, התמסרתי לצלמת ולמאפרת. להגברת האותנטיות הבאתי את הלאפטופ שלי, המיטב של אוסף המחברות שלי , גיליונות נייר שאני אוהבת לצייר עליהם בפגישות וספרים מארון הספרים הפרטי שלי.  
ההתחלה לא הייתה קלה ותודה לאל על בקבוק קאווה שנפתח בעשר בבוקר ונשתה בעקביות. בלעדיו היה לי קשה לחייך ככה סתם על הבוקר (מול מצלמה). אחר כך זוויות הפה התרככו ואני אפילו נהניתי.
את הצלמת השבעתי שלא תתלהב עם הפוטושופ ותתקן רק דברים דרמטיים ומפחידים במיוחד כי הדבר שהכי מלחיץ אותי זה שאנשים יפגשו אותי ויגידו בליבם "היא בכלל לא נראית כמו בתמונות" .
כשקבלתי את התמונות לקח לי קצת זמן להתיידד עם האישה שהסתכלה עלי ולהכיר בעובדה שהאישה הזאת היא אני.
התמונות עלו במדיה, קצרו שבחים ולייקים ואני נותרתי עם השאלה: אותנטיות מהי?
למה חשוב להיות אותנטי באופן כללי בחיים וגם בבניית מותג אישי?

על פי ויקפדיה – אוֹתֵנְטִיּוּת היא מושג פילוסופי-פסיכולוגי המתייחס לנטייה או למצב סובייקטיבי בו הפרט חש כי הוא מתנהג ופועל באופן נאמן למחשבותיו ורגשותיו הפנימיים למרות השפעות חיצוניות. אותנטיות היא אמת והיא רק ביחס לעצמינו ולא לאף אחד אחר.
למשל התמונה הזאת, היא תנוחה שאין מצב שיתפסו אותי בחיים. אולי אם אני מתכופפת לחפש את הסוללה של השלט של הטלוויזיה כשהוא נופל מתחת לטלוויזיה ומתפרק לחלקיו.
מה הקשר בינה לבין האותנטיות של המיתוג האישי שלי כבעלת מקצוע?
בשורה התחתונה: מי שרוצה להיות מותג אישי אין לו את הפריבילגיה לא להיות אותנטי. זה הערך המוסף הכי מוסף שיש לנו.
חוצמזה, אותנטיות רבדים רבים לה והאותנטיות שלנו כאנשי מקצוע נמדדת בחבילה כולה ולא על סמך פריים כזה או אחר:
המהות – מה אני חושבת ואומרת? האם המסר והתוכן שאני מפיצה לעולם אותנטי למי שאני? לגמרי. עומק,  הומור מינימליזם ומקצועיות ועוד ממדים שעוברים דרך המילים, כל מדריך, מוצר תוכן או סטאטוס שאני מעלה.
הנראות– האם האתר שלי/ דף הפייסבוק/ צילומי התדמית נראים כמו האישה ואשת המקצוע שאני? כן . הצבעוניות, הניקיון, הטיפוגרפיה, ההומור וגם החיוך עם הקאווה.
זאת אני.
לא על פי תמונה כזאת או אחרת ייפול דבר והיכולת שלי להתבונן בה מהצד היא חלק מהאותנטיות. לעשות סאשן צילומי תדמית בטרנינג מריירת על הספה בסלון זה אולי אותנטי אבל פחות מקדם את המיתוג האישי.
וכל עוד אנשים מזהים אותי ברחוב אחרי שראו את התמונות ברשת אני רגועה.        

רשימת המכולת לבניית מותג אישי.


אפשר לשלוח לך תובנות, 
הצעות ומילים שוות?


שם ומשפחה*
כתובת אימייל*
מס' טלפון